Pianki Comply - przewodnik

Spis treści:

Cechy pianek Comply
Jak używać pianek Comply?

Rodzaje pianek

 
     Tulejki
      Kompatybilność
      Warianty pianek
      Pianki nietypowe
Które pianki wybrać?
Pozostałe produkty

 

Cechy pianek Comply

Pianki Comply™  (Comply™ Foam Tips) amerykańskiej firmy Hearing Components stanowią alternatywę dla standardowych nakładek silikonowych, dołączanych do słuchawek dokanałowych. Oferują większy komfort, pozwalają uzyskać lepsze brzmienie słuchawek i pełniejsze basy.

Poprawa brzmienia

Często spośród nakładek silikonowych, znajdujących się w zestawie ze sluchawkami, nie daje się dobrać takich, przy których uszczelnienie kanałów usznych jest prawidłowe. Występuje wtedy degradacja dźwięku, objawiająca się w szczególności dużym ubytkiem lub prawie całkowitym brakiem basów.
Rozwiązanie problemu przynosi zastosowanie pianek Comply. Pod wpływem ciepła pianki stają się bardzo miękkie i dzięki swojej sprężystości idealnie dopasowują się do kształtu kanałów. Po wyeliminowaniu nieszczelności słuchawki grają dokładnie tak, jak to przewidział ich producent - brzmienie jest pełniejsze, a ilość basów subiektywnie się zwiększa.
(Przeczytaj więcej o uszczelnieniu kanałów usznych w naszym przewodniku o słuchawkach dokanałowych).

Komfort

Pianki Comply™ wykonane są z przepuszczającego powietrze materiału i nie podrażniają uszu. Większość użytkowników uważa je za dużo wygodniejsze od standardowych nakładek silikonowych.

Ochrona słuchu

Bardzo dobra izolacja akustyczna skutecznie tłumi zewnętrzne dźwięki i pozwala słuchać muzyki przy niższym poziomie głośności.
Z tego względu pianki Comply idealnie sprawdzają się w hałaśliwym otoczeniu: na ulicy, w autobusie, tramwaju lub w metrze.

 

Jak używać pianek Comply?

 

Zobacz film, demonstrujący jak prawidłowo zakładać pianki Comply na słuchawki i jak wkładać słuchawki z piankami do uszu:

 

 

 

 

 

Rodzaje pianek Comply

 

Duża ilość produkowanych modeli pianek bierze się stąd, że pianki mogą być wykonane z różnego materiału, mieć różny kształt, różną średnicę rdzenia (wewnętrznej tulejki), oraz posiadać lub nie filtr zabezpieczający słuchawki przed zanieczyszczeniem. Ponadto pianki mogą mieć różny rozmiar i kolor, mogą być pakowane po dwie, trzy lub pięć par.

Tulejki

Od średnicy wewnętrznej tulejki zależy do jakich słuchawek będą pasowały pianki Comply.
Produkowane są pianki ze sztywną tulejką w rozmiarach 100, 130, 150, 160, 200, 400, 500 i 600, oraz pianki z elastyczną tulejką SmartCore™, pokrywającą zakres od 200 do 600. Do wybranych modeli słuchawek Sennheiser, Jaybird i Beats by Dre produkowane są pianki o nietypowej, sztywnej tulejce.

Kompatybilność

 By sprawdzić, które pianki Comply ze sztywną tulejką pasują do Twoich sluchawek, zobacz poniższą tabelę zgodności (konieczny Acrobat Reader).

 

Tabela zgodności pianek Comply - kliknij by pobrać

 

Tabela zawiera zawsze aktualne informacje na temat zgodności pianek Comply.
Alternatywnie można użyć wyszukiwarki "Find tips for your earphone" na stronie producenta: www.complyfoam.com.
Na poniższej stronie wymienione są słuchawki NIEZGODNE z piankami
Comply: http://www.complyfoam.com/incompatible-device-list/

Warianty pianek

Dostępne są następujące warianty pianek Comply:

T (Isolation) - klasyczne pianki Comply o maksymalnej izolacji od otoczenia
Tx (Isolation PLUS) - jak T, lecz z dodatkowym filtrem (Wax-Guard), zabezpieczającym słuchawki przed zanieczyszczeniem woskowiną
Ts (Comfort) - najwygodniejsze pianki o kulistym kształcie
Tsx (Comfort PLUS) - jak Ts, lecz z dodatkowym filtrem (Wax-Guard), zabezpieczającym słuchawki przed zanieczyszczeniem woskowiną
S (Sport) - nieprodukowane już chropowate pianki o nieco mniejszej izolacji od otoczenia, najpewniej trzymające się w uszach, zalecane przy uprawianiu sportów
Sx (Sport Pro) - jak T, lecz z dodatkowym filtrem (SweatGuard), zabezpieczającym słuchawki przed potem i zanieczyszczeniem woskowiną

Pianki z tulejkami 100, 200, 400 i 500 produkowane są we wszystkich wymienionych wariantach.
Dla tulejek 130, 150, 160, 600 dostępne są wybrane warianty pianek Comply.

Pianki nietypowe

W sklepie dostępne są również pianki nietypowe, przeznaczone do stosowania z wybranymi modelami słuchawek:

P (Professional) - wydłużone pianki z elastycznym rdzeniem, do zastosowań profesjonalnych, pasujące do niektórych słuchawek armaturowych (m.in.Westone i Etymotic). Mają tulejkę o rozmiarze 100.
Whoomp! - kuliste pianki przeznaczone do słuchawek Apple In Ear (ADDIEM) z tulejką o rozmiarze 140.
Whoomp! Earbud Enhancers - nakładki na słuchawki douszne (pchełki) firmy Apple

 

Które pianki wybrać?

 

1. Kompatybilność
Podstawowym kryterium jest zgodność z posiadanymi słuchawkami. Wyszukaj pianki dedykowane, lub uniwersalne zgodne z Twoimi słuchawkami, korzystając z podanych wcześniej informacji.

Mimo stosunkowo niewielkich różnic w rozmiarze tulejki między piankami T-200 i T-400, oraz T-100 i T-130, odradzamy eksperymenty. Zakup pianek innych, niż zalecane przez producenta, bądź do słuchawek znajdujących się na liście niezgodnych z piankami Comply, najprawdopodobniej okaże się nietrafiony. Pianek nie da się założyć na słuchawki, lub nie będą się na nich trzymać wystarczająco mocno.
Jeśli słuchawek nie ma ani w tabeli, ani na liście niezgodnych z piankami Comply, zmierz średnicę ich tulejki. Jeśli zawiera się w zakresie 4.85mm - 6.25mm, możesz użyć do nich pianek z elastyczną tulejką SmartCore.

2. Rozmiary pianek
Drugim istotnym czynnikiem jest właściwy rozmiar pianek.

Według producenta rozmiar M  jest odpowiedni dla 90% użytkowników. Standardowo na nowych słuchawkach założone są nakładki silikonowe w rozmiarze M. Jeśli ten rozmiar okazał się dla Ciebie dobry, wybierz pianki Comply również w rozmiarze M.
Rozważ wybór rozmiaru S lub L wyłącznie wtedy, gdy nosisz na słuchawkach nakładki silikonowe w tych rozmiarach. Zbyt duże pianki mogą wywoływać uczucie dyskomfortu, a zbyt małe nie dawać odpowiedniej izolacji. W przypadku zbyt małych pianek można uratować sytuację wkładając słuchawki najgłębiej, jak się da do kanałów usznych.
Większość modeli pianek Comply oferujemy tylko w rozmiarze M. Osobom o wyjątkowo wąskich, lub szerokich kanałach usznych proponujemy pianki z najpopularniejszej serii T.
Jeśli wciąż nie masz pewności, który rozmiar wybrać, sprawdź, czy są dostępne w sklepie zestawy mieszane (Mix), składające się z jednej pary pianek S, jednej M i jednej L.

3. Warianty pianek
Dobierz wariant pianek Comply odpowiedni do swoich potrzeb.

W większości zastosowań doskonale sprawdzi się seria klasyczna T, zapewniająca bardzo dobrą izolację od otoczenia.
Jeśli szukasz pianek do biegania, wybierz model S, wykonany z innego, bardziej chropowatego materiału. Słuchawki z tymi piankami będą najpewniej trzymać się w uszach, a mniejsza izolacja sprawi, że nie będziesz całkiem odcięty od dźwięków z otoczenia.
Możesz rozważyć wybór pianek kulistych Ts, które zdaniem producenta zapewniają największy komfort.
Zestaw Variety Pack, składający się z jednej pary pianek T, jednej Ts i jednej S, pozwala przetestować wszystkie trzy rodzaje pianek bez filtrów.
Jeśli posiadasz słuchawki firmy Westone, Shure lub Etymotic, dobrym wyborem mogą być pianki serii P. Pianki te produkowane są wyłącznie z tulejką o rozmiarze 100, są dłuższe od pianek T i zapewniają jeszcze lepszą izolację.

4. Filtr Wax-Guard lub SweatGuard
Pianki uniwersalne dostępne są z filtrem (Tx, Tsx, Sx) lub bez (T, Ts, S).
Filtr Wax-Guard w piankach Tx i Tsx ma za zadanie chronić słuchawki przed zabrudzeniem woskowiną. Według producenta jest on neutralny akustycznie, czyli nieznacznie tłumi dźwięki, ale w jednakowym stopniu dla wszystkich słyszalnych częstotliwości. Wybór pianek z filtrem wydaje się być uzasadniony w przypadku droższych słuchawek.
Filtr SweatGuard w piankach Sx pełni funkcję podobną do filtra Wax-Guard. Został on dodatkowo powleczony substancją wypychającą wodę, dzięki czemu zabezpiecza słuchawki również przed potem, wydzielanym intensywniej przy uprawianiu sportu.

5. Testy
Przy wyborze wariantów pianek mogą być pomocne opinie innych użytkowników. Zapoznaj się z wynikami testów porównawczych pianek Comply, zorganizowanych przez Sonus Mobile przy udziale użytkowników forum mp3store:
http://forum.mp3store.pl/topic/112520-wesola-rodzinka-comply-czyli-t-tx-ts-oraz-s-w-rozmiarze-400/?p=1024682
http://forum.mp3store.pl/topic/112232-testy-porownawcze-pianek-comply-s-400-t-400-tx-400-ts-400/?p=1026062
http://forum.mp3store.pl/topic/112232-testy-porownawcze-pianek-comply-s-400-t-400-tx-400-ts-400/?p=1027060
http://forum.mp3store.pl/topic/112232-testy-porownawcze-pianek-comply-s-400-t-400-tx-400-ts-400/?p=1027260

http://forum.mp3store.pl/topic/112232-testy-porownawcze-pianek-comply-s-400-t-400-tx-400-ts-400/?p=1027970
http://forum.mp3store.pl/topic/112232-testy-porownawcze-pianek-comply-s-400-t-400-tx-400-ts-400/?p=1029867
http://forum.mp3store.pl/topic/112232-testy-porownawcze-pianek-comply-s-400-t-400-tx-400-ts-400/?p=1029956

6. Selektor pianek
Wyboru pianek możesz dokonać również przy pomocy naszego selektora pianek Comply.
Domyślnie wyświetlane są wszystkie aktualnie oferowane w sklepie Sonus Mobile pianki. Ich liczbę można ograniczyć stosując rózne filtry (cena, serie, warianty, filtr Wax-Guard, kolory, rozmiary, ilość par w zestawie i kompatybilność).
Uwaga: informacje na temat kompatybilności w selektorze pianek mogą być mniej aktualne, niż w dostępnym pliku PDF i na stronie producenta. Jeśli na liście nie ma Twoich słuchawek, sprawdź kompatybilność w alternatywny sposób.

 

Pozostałe produkty

 

Oprócz pianek Comply do zwykłych słuchawek dokanałowych firma Hearing Components produkuje:

Comply™ Foam Plugs - stopery do uszu obniżające poziom dźwięku o 15 dB, do zastosowań profesjonalnych przzez muzyków i dla uczestników koncertów

Comply™ Custom Wraps - samoprzylepne paski z pianki Comply, do słuchawek robionych na miarę, tzw. customów.

 

Przeczytaj również nasz przewodnik o słuchawkach dokanałowych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel